Росія попередила Канаду 18 травня, що вдасться до кроків у відповідь, якщо Оттава запровадить санкції щодо російських чиновників, визнаних винними в порушеннях прав людини.
«Ми засуджуємо цей недружній крок з боку канадського уряду, який, безумовно, зашкодить нашим двостороннім відносинам і не залишиться без відповіді», – сказав речник посольства Росії в Канаді Василь Култишев.
МЗС Росії попередило, що Канада програє в разі запровадження цих законодавчих змін, що, зокрема, стосуватиметься спільних проектів в Арктиці.
«Відносини між нашими двома країнами, які вже перебувають на досить низькому рівні, зазнають нового, чутливого удару», – йдеться в заяві російського зовнішньополітичного відомства.
Канадський уряд підтримає запровадження санкцій щодо чиновників з Росії та інших країн, визнаних винними в порушеннях прав людини, заявила 17 травня міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд. У виступі в парламенті вона вказала, що ліберальний уряд Канади підтримує проект закону, який розширює спектр санкцій щодо іноземних посадових осіб в передбачає, зокрема, арешт і заморожування активів.
Появу законопроекту спричинила смерть у російському СІЗО в 2009 році адвоката Сергія Магнітського, який намагався побороти корупцію у російській владі. Магнітський був заарештований після того, як звинуватив чиновників у податковому шахрайстві на 230 мільйонів доларів.
У квітні комітет у закордонних справах Палати громад канадського парламенту закликав ліберальний уряд розширити канадські санкції, включивши в них порушників прав людини. Пропонований законопроект має широку підтримку в парламенті і має високі шанси стати законом.
У 2012 році у США був ухвалений схожий закон. Це спонукало Москву вжити заходів у відповідь, зокрема, американцям заборонили всиновлювати російських дітей.
…