Керівники Сенату США 20 червня закликали Палату представників проголосувати за сенатський законопроект про запровадження нових санкцій проти Росії та Ірану.
Голова комітету з питань збройних сил Сенату Джон Маккейн сказав, що Палата представників якнайшвидше має проголосувати за законопроект, що передбачає відповідальність за ймовірне втручання Росії у вибори в США. Він висловив сподівання, що законопроект буде підтриманий більшістю в Палаті представників, як це було в Сенаті минулого тижня.
«Ми всі знаємо, що росіяни намагалися втрутитися в наші вибори», – сказав Маккейн. –Тут ми півроку і досі нічого не зробили».
Однак замість підтримки законопроекту щодо всеосяжного пакету санкцій, підтриманого Сенатом, керівництво республіканців у Палаті представників направило його до Комітету із закордонних справ для розгляду.
Більше того, республіканці заявили, що їх парламентарій виявив проблему у документі, мовляв, він порушує вимогу Конституції, згідно з якою законопроекти, які можуть привести до збільшення доходів держави, мають перше розглядатися в Палаті представників.
Такий конституційний «недолік» означає, що законопроект, можливо, доведеться відправити назад до Сенату, де його положення стосовно доходів, мають бути зняті, перш ніж він може бути відправлений назад на голосування у Палату представників.
Демократи припустили, що республіканці порушили процесуальне питання, щоб заблокувати ухвалення законопроекту через те, що адміністрація Трампа критикувала пакет санкцій як потенційно «надто суворий» стосовно Росії.
Лідер демократів Сенату Чак Шумер сказав, що республіканці повинні проголосувати за законопроект про санкції «якомога швидше».
«Відповідь на напад Росії на нашу демократію повинен бути двопартійним питанням, що об’єднує демократів і республіканців у Палаті представників і Сенаті», – сказав Шумер.
Минулого тижня американські сенатори проголосували за законопроект із поправкою про санкції проти Ірану, який одночасно розширює санкції проти Росії. Цей пакет ставить собі за мету покарати Москву за її дії, включаючи втручання в президентські вибори в США в 2016 році, анексію українського Криму і підтримку уряду Сирії в шестирічній громадянській війні. Законопроект також забороняє Білому дому пом’якшувати, призупиняти або скасовувати санкції без схвалення Конгресу.
…