Суд в Криму залишив Чийгоза під вартою до 8 жовтня

Апеляційний суд в Сімферополі відхилив скаргу захисту одного з лідерів кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза на продовження йому арешту. Таким чином, Чийгоз залишиться під вартою до 8 жовтня. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода з Криму.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму на засіданні 22 червня продовжив Ахтему Чийгозу арешт на три місяці – до 8 жовтня.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

«Справу Чийгоза» російський суд розглядає в рамках «справи 26 лютого» після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, й окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі.

 


1&1

leave a comment