Очільник НАТО заявив про спробу владнати конфлікт Берліна і Анкари довкола турецької авіабази

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив про свої контакти з Берліном і Анкарою щодо суперечки про відмову Туреччини дозволити німецьким законодавцям відвідати турецьку авіабазу, де розміщені німецькі військовослужбовці.

Столтенберґ в інтерв’ю німецькій газеті Bild am Sonntag 21 травня заявив, що намагається знайти вирішення суперечки, але додав, що не може коментувати пропозицію Німеччини про можливе виведення своїх військ з авіабазами «Інджирлик».

Берлін минулого тижня заявив, що розглядає питання про виведення своїх літаків і військових із Туреччини, де вони підтримують багатонаціональну коаліцію в боротьбі проти бойовиків-ісламістів у сусідніх Сирії та Іраку.

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Лаєн 20 травня заявила, що авіабаза в Йорданії має потенціал для заміни, якщо Німеччина буде вимушена покинути «Інджирлик».

Туреччина не дозволила німецьким законодавцям відвідати 270 солдатів їхньої країни в «Інджирлику». Це стало частковою відповіддю на рішення іншого члена НАТО – Німеччини – надати політичний притулок турецьким солдатам, звинуваченим в причетності до невдалого перевороту в липні.

18 травня міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоґлу заявив, що Німеччина може вільно вивести свої війська з «Інджирлик» і що Берлін повинен відмовитися від свого «зверхнього підходу» щодо Анкари.


1&1

leave a comment